لباس هندی زنانه
,

انواع پارچه های هندی

انواع پارچه های هندی

هند با لباس ها  و جواهرات نفیس شناخته شده است. لباس های زیبایی که توسط زنان هندی پوشیده می شود جذابیت عجیب و غریب دارد. پارچه به کار رفته در لباس هندی متنوع است و پارچه متناسب با طرح نهایی لباس انتخاب میشود . ما در این پست انواع پارچه های هندی را معرفی خواهیم کرد .

انواع پارچه های هندی

انواع پارچه های هندی

۵ پارچه ی محبوب در هندوستان

۱- پارچه های پنبه ای

پارچه های پنبه ای بومی مناطق گرمسیری و نیمه‌ گرمسیری سراسر جهان شامل قاره آمریکا، آفریقا، و هند است ، از دیر باز هندوستان یکی از تولید کنندگان عمده ی پارچه های پنبه ای بوده است ، بنابراین عجیب نیست که این پارچه بوفور در پوشاک مردم هندوستان یافت شود ، در هندوستان  از پارچه پنبه ای برای تهیه ساری استفاده می شود که سبک وزن است. این پارچه بسیار محبوب و مورد علاقه ی مردم است زیرا لباس را خنک نگه می دارد و به راحتی شسته می شود.

پوشاک مردانه پنبه ای : تیشرت شلوار مردانه پنبه ای – تیشرت صددرصد پنبه ای مردانه – بلوز شلوار مردانه پنبه ای

۲- پارچه های کرپ

کرپ معمولی ، پارچه ای مجلل است که به طور سنتی از ابریشم ساخته می شد ، اما اکنون تقریباً از هر فیبر قابل تهیه است. انواع کرپ از نازک و سبک تا ضخیم و سنگین وزن متفاوت است. بیشتر پارچه های کرپ دارای ظاهری زیبا هستند و برای لباس های شب ، و دکوراسیون منزل محبوب هستند.

در هندوستان پارچه های کرپ از ابریشم بافته میشوند و معمولاً در تولید لباس و همچنین لباس عروس استفاده می شود.

۳- پارچه ی ژرژت

پارچه ژرژت بخشی از خانواده پارچه کرپ است  ، پارچه های ژرژت باکیفیت از نخ ابریشمی بافته میشوند ، که بسیار شفاف و زیبا هستند ،  پارچه ابریشمی ژرژت برای اولین بار در آغاز قرن بیستم در فرانسه معرفی شد. از آن زمان ،از آن را برای تولید  لباس مد بالا ، به ویژه در لباس شب و لباس عروس استفاده شده است.

امروزه ژرژت با ترکیبی از نایلون و پلی استر ایجاد می شود. این پارچه مورد علاقه خانم ها است زیرا ظاهری دلپذیر ، نرم و لطیف دارد.

۴- پارچه ی ابریشم

هندی ها از پارچه ی ابریشمی نیز در لباس هایشان بسیار استفاده میکنند ، ابریشم پارچه ای است که می تواند برای تولید هر مدل یا طرحی از لباس مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، ابریشم نسبت به سایر انواع پارچه به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

۵-  شیفون نوعی پارچه ابریشمی

نوعی پارچه ابریشمی است ، این پارچه بسیار محبوب ، تزئینی و سبک است که با ظرافت و تجمل همراه است. ظرافت پارچه ابریشمی قرن ها در مد و طراحی مورد توجه بوده است .امروزه شیفون با ترکیبی از نایلون و ابریشم ایجاد می شود. برای تهیه ی ساری از پارچه ی شیفون استفاده میکنند  ،که تصویری از تجمل و ظرافت را خلق می کند.

منبع : تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه

برای هرگونه اطلاعاتی درباره ی پارچه شناسی کلیک کنید « تولیدی پوشاک اندیشه بزرگترین منبع دیجیتال پارچه شناسی »

لینک های مفید و مرتبط با انواع پارچه های هندی :