دامن بلند
,

انواع مدل های دامن

انواع مدل های دامن

مدل دامن بلند

انواع مدل های دامن

دامن در ردیف پوشاک اختصاصی  بانوان قرار دارد ، با اطمینان می توان گفت در کمد لباس همه ی بانوان دامن موجود است به همین دلیل تولیدکنندگان داخلی از این فرصت برای تولید انواع مدل های دامن استفاده نموده اند . اما در مورد چگونگی انتخاب آن ، توجه به فرم بدن بسیار مهم است زیرا انتخاب صحیح دامن می تواند به زیبایی زن بیافراید .

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر عمده فروشی تیشرت و شلوار در مشهد و ارائه دهنده ی انواع لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ،انواع لباس ورزشی ، لباس خواب مردانه ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه و … در این مقاله شما را با انواع مدل های دامن آشنا می کند .

دامن چیست :

دامن به پوششی گفته می شود که از کمر تا ران ، زانو یا مچ پا امتداد داشته و قسمت پایین آن آزاد است . گر چه در گذشته مردان نیز از این پوشش استفاده می کردند ولی به طور کلی مختص بانوان است .

انواع مدل های دامن براساس قد ، به دامن بسیار بلند متعلق به ماکسی و لباس های عروس ، دامن میدی یا متوسط  ، دامن کوتاه و مینی ژوپ محصور می شود.

هر کدام از این مدل ها به شکل های مختلفی مانند : دامن کلوش ، راسته ، ترک ، چین دار و … در بازار موجود می باشد و از پارچه هایی از جنس کتان ، نخ ، پنبه ، حریر و … دوخته می شوند .

انواع مدل های دامن :

به طور کلی دامن را از دو جهت تقسیم بندی می کنند .

  1. انواع دامن از لحاظ قد
  2. انواع دامن از لحاظ الگو

انواع دامن از لحاظ قد :

انواع مدل های دامن ، براساس تقسیم بندی از لحاظ قد عبارت است از :

  1. دامن های کوتاه یا به اصطلاح عامیانه کوتاه
  2. دامن های بالا زانو که معمولا تا روی ران امتداد دارند.
  3. دامن هایی که تا روی خط زانو هستند.
  4. دامن های شانتل که تا زیر زانو برش می خورند.
  5. دامن میدی که تا نیمه ی ساق پا امتداد دارد.
  6. دامن هایی که تا مچ پا دوخته می شوند.
  7. و به ترتیب آخرین مدل دامن که بلندترین نوع آن است و به نام ماکسی با دامن بلند شهرت یافته است.

انواع دامن از لحاظ الگو :

انواع دامن براساس الگو به ترتیب عبارتند از : دامن ساده ، چیندار ، کلوش ، فون ، دامن ترک ، پیلی ، لنگی ، برش دار ، دامن پلیسه و … که در هر کدام از این مدل ها انواع و اقسام طرح های متفاوت از دامن به بازار ارائه شده و مورد استقبال بانوان قرار می گیرد یکی دیگر از این مدل های جذاب و به روز که در زمره ی انواع لباس راحتی جای گرفته است دامن شلواری می باشد .

 سخن پایانی :

عمده فروشی اندیشه واقع در شهر مقدش مشهد ، تولید کننده ی انواع لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس خواب ، لباس ورزشی ، انواع ست های بهاری زنانه و مردانه و … نمونه ی تاپ دامن بهاری این شرکت را به شما همراهان گرامی معرفی می نماید .

تاپ دامن اندیشه

تاپ دامن فانتری اندیشه

مطالب مرتبط :

آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش