الیاف مصنوعی تینازولت
, ,

الیاف مصنوعی تینازولت

الیاف مصنوعی تینازولت

در بین الیاف مصنوعی تینازولت یک عایق حرارتی بسیار گرم در لباس ایجاد می کند که به عنوان گرم ترین عایق بندی پوشاک شناخته شده است.

تینازولت

الیاف مصنوعی تینازولت

ویژگی های الیاف تینازولت

برخی از مهم ترین ویژگی های الیاف تینازولت عبارتند از :

 1. به طور کلی نازک‌تر از الیاف پلی استر است.
 2. این ماده به دلیل افزایش چگالی فیبرها و کاهش اندازه فیبر موثر است. همانند بیشتر مواد عایق، شکاف بین فیبرها نه تنها جریان گرما را کاهش می‌دهد بلکه باعث دفع رطوبت می‌شود.
 3. این الیاف عایق برای حفظ برخی از انرژی های تولید شده از گرما توسط بدن مثل عرق و سایر انواع انرژی مفید هستند.
 4. یک خاصیت بزرگ دیگر  تینازولت نازک بودن آن است.
 5. مشکلات عمده این الیاف دوام آن است و مقاوم بودنش در برابر خیس شدن. متاسفانه، کم‌تر از پنج سال طول می‌کشد. بنابراین تولید آن در مقیاس کوچک انجام می‌شود.
 6. ضد حساسیت است.
 7. رطوبت را تبخیر می کند.

گرم ترین لباس های ساخته شده از مواد طبیعی پوست گوسفند و چرم هستند اما عیب اساسی پوست گوسفند و چرم ، این است که زود کثیف شده و مراقبت از آن سخت است. زیرا شستشوی لباس های زمستانی و سنگین مانند : کاپشن و پالتو ها کاری دشوار و خشک کردن آن دشوارتر است.

بسیاری از مواد مصنوعی مختلف ایجاد شده ، با هدف جایگزینی برای مواد طبیعی ایجاد می شوند.

الیاف مصنوعی تولید شده بسیار انعطاف پذیرند و در بین رشته های آن لایه های هوا وجود دارند که همه با هم یک لایه ی محافظ را ایجاد نموده و نفوذ سرما را به شدت کاهش می دهد. الیاف مصنوعی به دلیل ویژگی مهمی مانند : قابلیت کشسانی ، از طول عمر بیشتری نسبت به سایر الیاف برخوردار می باشد.

 نکته ی اساسی و اصلی در ایجاد عایق این است که باید هوا را تا حد ممکن محدود کند. فیبر های تینازولت بسیار نازک هستند و هوا در آن بیشتر از سایر پر کننده ها وجود دارد.

گونه عایق پلاتین الیاف تینازولت

این عایق ، قابل شستشو ، گرم و با کشش بالا هستند و به دلیل خواص ضد میکروبی و ضدعفونی کننده برای تولید لباس های ورزشی فوق العاده مناسبند.

به دلیل الیاف مقاوم در برابر شعله برای تولید لباس کار مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد های تینازولت

از الیاف تینازولت برای تولید محصولات زیر استفاده می شود.

 1. کفش زمستانی
 2. کت، کت، دستکش، کلاه
 3. لباس اسکی
 4. تجهیزات توریستی (کیسه خواب، کت، چادر)
 5. لباس های ویژه پتو، بالش
 6. صنعت خودرو (عایق بندی و عایق صدا)
 7. محصولات کودکان (اسباب بازی های نرم، پاکت برای کالسکه).

یکی از روش های محبوب برای ایجاد پارچه های مصنوعی ، الیاف تینازول است که از پلی استر ساخته شده و به طور شیمیایی از اسیدهای چندبازی یعنی از پلیمرهای آلی تولید می شود.

معرفی منبع :

عمده فروشی پوشاک مشهد ،برند برتر تولید انواع پوشاک راحتی و اسپرت ، سویشرت شلوار مردانه ، هودی و شلوار مردانه ، کاپشن شلوار مردانه ، شویشرت شلوار زنانه ، ست لباس ورزشی مردانه ، ست لباس ورزشی زنانه و … در زمینه ی تولید و فروش عمده ی انواع سویشرت و کاپشن شلوار های مردانه و زنانه بسیار موفق ظاهر شده است.

آدرس اینترنی : www.atpo.ir