ماسک ایران
,

افزایش تولید ماسک در ایران

افزایش تولید ماسک در ایران

افزایش تولید ماسک در ایران

افزایش تولید ماسک در ایران

افزایش تولید ماسک در ایران :

با همه گیری و افزایش coronavirus ، شاهد افزایش تولید ماسک در ایران نیز بودیم.

با افزایش موارد کرونا ویروس در کشور که باعث مرگ و میر تعداد زیادی شده است و آمار بیشتری از افراد آلوده شده در شهر شها و استان ها به چشم می خورد ، کار تولید ماسک ارتقاء یافته است و کارخانه های ایرانی تولید ماسک های صورت برای تولید ماسک بهداشتی و لوازم بهداشتی به تجهیزات کاملتری تغییر یافته اند.

افزایش تولید ماسک بهداشتی

گزارش هایی از رسانه های محلی ایران نشان می دهد که وزارت صنایع (MIMT) به کارخانه هایی که ماسک های محافظ صورت را تولید می کنند ، دستور داده است تا تولید را با ظرفیت کامل و بیشتری افزایش دهند.

علاوه بر اقدامات شرکت ها و کارگاه های دوخت در زمینه ی تولید ماسک بهداشتی ، دستکش ، گان و … فعالیت های خودجوش مردم و بسیج برای تولید ماسک خانگی باعث شد تا کمبود ماسک در کشورمان کمتر احساس شود.

با این وجود باز هم زمزمه هایی از کمبود ماسک های صورت در ایران به گوش می رسد تلاش ها برای مهار شیوع کرونا ویروس در کشورمان همچنان ادامه دارد.

گروه تولید پوشاک اندیشه نیز از تلاش های بی وقفه و بی ادعای کادر بهداشت و درمان کشور تشکر می کند و در برابر عظمت کار ، پزشکان ، پرستاران ، و تمامی کارمندان و خدمه ی بیمارستان ها و مراکز درمانی  سر تعظیم فرود می آورد .

این گروه تولیدی نیز به نوبه ی خود برای افزایش تولید ماسک در ایران و سلامتی مردم شریف ایران کوشیده و با تولید انواع ماسک بهداشتی و لباس های محافظت در برابر ویروس و افزایش سطح اطلاعات عمومی در حیطه ی کاری خود برای محافظت  در برابر ویروس تلاش کرده است ؛ برای دسترسی به این اطلاعات به لینک های ذیل مراجعه کنید .

لباس ایزوله کرونا

ماسک دو لایه پنبه

خرید عمده ی ماسک

ماسک دو لایه اسپان باند

مشاغل خانگی در دوران کرونا

آیا لباس و حوله ناقل ویروس هستند

فروش عمده ی ماسک بهداشتی در مشهد

روش صحیح شستن لباس برای از بین بردن کرونا

لباس ایزوله برای پرستاری از بیماران کرونا در منزل

لباس و تجهیزات حفاظتی کادر درمان برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

اقدام ادارات برای مقابله با کرونا

سایر ادارات دولتی در مبارزه با شیوع عفونت در ایران نیز به شرکت ها و تولید کنند گان تجهیزات پزشکی پیوسته اند.

وزارت دفاع که واحدهای اصلی صنعتی در سراسر کشور را اداره می کند ، همچنین به تولید انبوه ضد عفونی کننده ها تاکید نموده است.

ماسک صورت چقدر محافظت می کند؟

آیا ماسک صورت می تواند به کند شدن شیوع coronavirus (SARS-CoV-2) یا COVID-19 می شود کمک کند؟

بله ، ماسک صورت همراه با سایر اقدامات پیشگیرانه ، مانند شستن مکرر دست و فاصله اجتماعی ، به کند شدن شیوع ویروس کمک می کند.

در ابتدا، متخصصان نمی دانستند که افراد مبتلا به COVID-19 می توانند ویروس را قبل از بروز علائم در خودشان ، انتقال دهند. زیرا برخی از افراد مبتلا به COVID-19 هستند اما علائمی ندارند. هر دو گروه افرادی که علائم دارند ولی تست آنها هنوز مثبت نشده و افرادی که علائم خاصی ندارند می توانند ناآگاهانه ویروس را به دیگران انتقال دهند. بنابراین پوشیدن ماسک ، شستشوی مکرر دست ها و رعایت فاصله ی اجتماعی از ضروریات است.

افزایش دانستنی ها و اکتشافات در مورد این بیماری باعث شد تا گروه های بهداشت عمومی در کشورها ، استفاده از ماسک صورت را الزامی دانسته است.

سازمان بهداشت جهانی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اکنون ماسک های صورت را برای کاهش سرعت انتشار ویروس از بهترین گزینه ها می داند. علاوه بر این ، ماسک های پارچه ای را نیز برای عموم توصیه می کند .

ماسک های جراحی

این ماسک ها ، ماسک پزشکی نیز نامیده می شود ، ماسک جراحی یک ماسک یکبار مصرف مناسب است که از تماس بینی و دهان فرد در برابر تماس با قطرات ، پاشش و اسپری هایی که ممکن است حاوی میکروب باشد محافظت می کند.

یک ماسک جراحی همچنین ذرات بزرگ موجود در هوا را فیلتر می کند. ماسک های جراحی ممکن است با کاهش قرار گرفتن در معرض بزاق و ترشحات تنفسی پوشنده ماسک ، از دیگران محافظت کنند.

ماسک های N95

یک ماسک N95 محافظت بیشتری نسبت به ماسک جراحی دارد زیرا می تواند هنگام استنشاق ، ذرات بزرگ و کوچک را فیلتر کند. همانطور که از نام آن پیداست ، این ماسک به گونه ای طراحی شده است که ۹۵٪ از ذرات بسیار کوچک را مسدود می کند. برخی از ماسک های N95 دارای دریچه هایی هستند که باعث می شود تنفس راحت تر شود.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید قبل از استفاده از دستگاه تنفس کننده N95 در محل کار ، آموزش ببینند و از آزمایش مناسب برخوردار باشند. مانند ماسک های جراحی ، ماسک های N95 قرار است یکبار مصرف شوند. با این حال ، محققان روش های ضد عفونی کردن ماسک های N95 را آزمایش می کنند تا بتوان از آنها استفاده مجدد کرد.

برخی از ماسک های N95 و حتی برخی ماسک های پارچه ای ، دریچه های یک طرفه دارند که باعث می شود تنفس راحت تر شود. اما از آنجا که دریچه در هنگام نفس کشیدن هوا ، هوای فیلتر نشده را منتشر می کند ، این نوع ماسک مانع از انتشار ویروس نمی شود. به همین دلیل برخی جاها آنها را ممنوع اعلام کرده است.

ماسک پارچه ای

یک ماسک پارچه ای برای به دام انداختن قطرات رها شده در هنگام صحبت کردن افراد ، سرفه یا عطسه ای که آزاد می شود توصیه ی خوبی است

ممکن است توزیع ماسک های جراحی و N95 با کمبود مواجه شود از همه در خواست می کنیم برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان اقدام به استفاده از ماسک پارچه ای سه لایه نمایند زیرا می تواند به کاهش شیوع ویروس توسط افرادی که مبتلا به COVID-19 هستند کمک کند.

تهیه و دوخت ماسک های صورت پارچه ای آسان است و قابل شستشو و استفاده مجدد می باشد.

نکات و توصیه های استفاده از ماسک بهداشتی

  1. قبل و بعد از گذاشتن ماسک ، دستان خود را بشویید و ضدعفونی کنید.
  2. ماسک خود را روی دهان و بینی خود قرار دهید.
  3. آن را در پشت سر خود گره بزنید یا از حلقه های پشت گوش استفاده کنید و مطمئن شوید که کش آن نرم باشد.
  4. ماسک خود را هنگام پوشیدن لمس نکنید.
  5. اگر به طور اتفاقی ماسک خود را لمس کردید ، دستان خود را بشویید یا ضد عفونی کنید.
  6. اگر ماسک شما خیس یا کثیف شد ، اگر قابل شستشو است پس از شستشو مجددا ااز آن استفاده نموده و اگر قابل استفاده ی مجدد نیست آن را به شیوه ی صحیح دفع نمایید.
  7. بدون دست زدن به قسمت جلوی ماسک یا صورت خود ، ماسک را با اتصال آن یا بلند کردن حلقه های گوش جدا کنید.
  8. بلافاصله پس از برداشتن ماسک ، دستان خود را بشویید.
  9. مرتبا ماسک خود را با صابون و آب با دست یا در ماشین لباسشویی بشویید.