,

افراد موفق در شغل خیاطی

افراد موفق در شغل خیاطی

افراد موفق در شغل خیاطی کسانی هستند که بنا به مهارت و تجربه ای که در زمینه ی طراحی و دوخت کسب کرده اند توانایی دوخت هر نوع لباس و قبول سفارشات مختلف را داشته باشند از ویژگی های شخصی یک خیاط می توان به نظم و دقت بالا اشاره کرد این ویژگی ها باعث می شود تا خیاط با نکته سنجی ، ظرافت و دقت خود تولیداتی زیبا و فوق العاده شیک خلق کند .

افراد موفق در شغل خیاطی

افراد موفق در شغل خیاطی

خیاط به کسی گفته می شود که براساس دانش کسب کرده ، توانایی و مهارت کافی جهت دوخت انواع و اقسام سفارشات مشتریان را داشته باشد .

به طور کلی نحوه ی اشتغال افراد خیاط به دو صورت است :

  1. شخصی دوزی : معمولا افرادی که توانایی دوخت همه ی انواع لباس رسمی ، لباس مجلسی و …را دارند در این راستا فعالیت می کنند .
  2. کارهای شرکتی و صنعتی : افرادی که در زمینه ی راسته دوزی ، سردوز ، میاندوز و … مهارت کافی و لازم را کسب کرده اند با تکیه بر تجربیات و شناخت کامل انواع چرخ های صنعتی در شرکت ها ی تولید پوشاک کار می کنند .

قابل ذکر است که عمده فروشی پوشاک مشهد نیز با جذب افراد موفق در شغل خیاطی ( آشنا به سری دوزی و کار صنعتی ) علاوه بر فراهم سازی بستر اشتغال در زمینه ی تولید پوشاک مانند : انواع ست تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، سوئیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی و … محصولات کاملا ایرانی را تولید و به بازار عرضه می نماید .

ویژگی های یک خیاط موفق :

به طور کلی افراد موفق در هر شغلی با تکیه بر توانایی و ویژگی های طبیعی خود برای رسیدن به اهداف تعیین شده ، مهارت ها و صفات خود را بهبود می بخشند به همین دلیل همیشه یک قدم جلوتر از بقیه افراد و در سکوی بالاتری ایستاده اند .

این افراد با گریز از سکون و راکد بودن بر مشکلات فائق آمده و همیشه راهی را پیدا می کنند تا شرایط عادی و معمولی را به حالت عالی و فوق العاده تبدیل کنند . افراد موفق در شغل خیاطی نیز از این قاعده مستثنا نیستند به همین دلیل به برخی ویژگی های یک خیاط موفق اشاره خواهیم کرد

  1. خیاط باید نسبت به انواع پارچه و جنس آن شناخت داشته باشد .
  2. در دوخت و دوز مهارت داشته باشد یعنی ترفند ها و تکنیک های خیاطی را بداند .
  3. در طراحی و دوخت خلاقیت ، مهارت و نوآوری داشته باشد .
  4. کسب تجربه و تسلط کامل در دوخت و انواع چرخ ها از دیگر رموز موفقیت یک چرخکار به شمار می آید .
  5. یک خیاط اگر آموزش رسمی دیده باشد و یا از راه کار آموزی و کار با یک استاد خبره در این شغل مهارت کسب کند امتیاز بسیار خوبی به دست آورده است .
  6. ساعت کار یک چرخکار معمولا به صورت تمام وقت است پس به زمان نیز اهمیت دهد . زیرا سفارشات در برخی زمان ها مانند اعیاد زیاد و ساعات کاری چرخکار فشرده خواهد شد .
  7. زمان شناس و منظم باشد و در ساعات ورود و خروج از کارگاه زیادی داشته باشد .
  8. علاوه بر دقت و توجه به جزئیات توانایی حفظ تمرکز در ساعات کار طولانی را داشته باشد .

مطالب مرتبط :

میزان اشتغال زایی تولیدی اندیشه

تولید پوشاک در ایران

عمده فروشی لباس مردانه