اتو بخار
,

اتو مخزن دار

اتو مخزن دار

اتو بخار

اتو مخزن دار

در مقالات قبل با انواع اتو و تاریخچه ی آن تا حدودی آشنا شدیم . ارزان سرای اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی تیشرت و شلوار مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، ست کت پیژامه ی مردانه ، بلوز شلوار پسرانه، سوئیشرت شلوار مردانه و زنانه و… تعاریف مختصری از نحوه ی کار با اتو ارائه داده و سپس به ویژگی ها و نحوه ی کار با اتو مخزن دار ، خواهد پرداخت .

اتو یکی از وسایل خانگی و دارای انواع مختلفی مانند : اتو پرس ، بخار و مخزن دار می باشد که برای صاف نمودن پارچه پس از شستشو استفاده می شود . اتو زدن لباس علاوه بر افزایش زیبایی پوشاک باعث میکروب زدایی نیز می شود .

اتو همیشه پایه ثابت همه ی خانه هاست و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ، به نظر کارشناسان لوازم خانگی بهترین نوع اتو برای مصرف خانگی ، اتو بخار دستی است که به دو صورت مخزن دار و غیر ساده تولید  و در اختیار مشتریان قرار می گیرد .

نکته ی مهمی که در خصوص انتخاب نوع اتو حائز اهمیت می باشد این است اگر روزانه مجبور به اتو زدن لباس هستید از اتو های مخزن دار استفاده نماید زیرا با یکبار آب کردن آن ، با اطمینان و بدون ترس از سوختن لباس با درجه ی مناسب هر پارچه می توانید لباس خود را اتو بزنید . اتوهای بخار مخز‌ن‌ دار فشار بخار بیشتری را به لباس وارد می‌کنند و این هم از مزایای این نوع اتو است.

اتو با مخزن مجزای بخار :

یکی از انواع اتو ، اتوهای با مخزن مجزای بخار هستند که با ویژگی بخار فراوان ، اتوکشی را آشان می نمایند . در کنار این نوع از اتو ها ، یک مخزن تعبیه شده که از طریق یک رابط مانند : سیم و یا شیلنگ به دسته ی اتو کشی متصل و بخار مورد نیاز در مخزن دستگاه از طریق لوله به اتو انتقال می یابد .

مزایا و ویژگی های اتو مخزن دار :

  1. اتو بخار های کوچک و خانگی ، سبک وزن و بهترین گزینه برای مصارف خانگی می باشند .
  2. اتو هایی که مخزن مجزا دارند با ویژگی فشار بخار بیشتر برای اتو کشی با حجم زیاد مورد استفاده قرار می گیرد .
  3. اتو های مخزن جدا ، امکان اتوکشی با صفحه ی سرد را فراهم آورده و اتو زدن فقط با بخار برای کت و شلوار از برق افتادن پارچه جلو گیری می نمید و
  4. یکی از ویژگی های مهم و قابل ذکر در خصوص این نوع اتو ها ، این است که با یکبار آب کردن در روز با اطمینان و بدون ترس از سوختن پارچه اتو انجام می شود .
  5. با استفاده از اتو های مخزن جدا علاوه بر صرفه جویی در زمان می توان به طور همزمان چند لایه پارجه را با هم اتو زد .
  6. از اتو های بخار می توان مدت زمانی طولانی و بدون وقفه استفاده نمود .

نکته :

اتو های مخزن جدا را باید با آب مقطر و یا آب جوش پر نموده و از آب معمولی استفاده نکنید زیرا با رسوب گذاری در اتو شده و طول عمر آن را کم می کند .

مطالب مرتبط :

نکات ایمنی مهم در باره ی اتو 

انواع اتو