تاپ حلقه ای یقه هفت
,

آموزش دوخت یقه هفت

آموزش دوخت یقه هفت

آموزش دوخت یقه هفت

آموزش دوخت یقه هفت

برای دوخت یقه هفت چند روش وجود دارد که شرکت تولیدی پوشاک اندیشه ( بزرگترین عمده فروش تیشرت شلوار مردانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، ست کت پیژامه ی مردانه ) نیز برای زیبایی محصولاتش از انواع مختلف این یقه ها استفاده نموده و در یک آموزش کاربردی روش های دوخت یقه هفت را ارائه می نماید .

ترفندهای دوخت یقه هفت

برای همه واضح است که یقه لباس از اجزای بدن به صورت نزدیکتر است و روی ظاهر تاثیر به سزایی دارد . به همین جهت نکاتی برای دوخت آسان یقه هفت ذکر شده است.

  1. پس از برش تیشرت ، وسط تیکه ی پشت و جلوی آن را چرت بزنید تا در مراحل بعدی دوخت دچار مشکل نشوید .
  2. سرشانه ها را به هم وصل نمایید تا شکل یقه مشخص شود اکثر اوقات خیاطان هنگام دوخت تیشرت متوجه می شوند که قطعات پشت و جلو روی هم قرار نمی گیرند این مشکل هنگام برش به علت تعدد وحجم زیاد لایه های پارچه بوجود می آید . اگر اضافی سرشانه را داخل یقه بیاوریم لقی یقه را نمی توان گرفت پس از قسمت یقه لایه ها را دقیق روی هم قرار داده دوخت بزنید و قبل از وصل آستین حلقه ها را آرایش کنید.
  3. از چرت وسط جلوی لباس به هر دو طرف ۳ سانتیمتر بدوزید . این دوخت به ما کمک می کند تا هنگام وصل یقه از کشش پارچه جلوگیری شود .
  4. سرتا سر یقه را با متر اندازه گرفته و مطابق اندازه های استاندارد ، کشبافت یقه را قیچی بزنید .

مراحل دوخت یقه هفت

در این قسمت روش های دوخت را آموزش خواهیم داد .

الف) دولایه ی کشبافت را به صورت کاملا صاف ، روی هم قرار داده و به صورت یک هفت دوخت بزنید سپس مثلث بوجود آمده را قیچی نمایید و یا تا محل دوخت زاویه ی هفت کشبافت را قیچی و اضافی قیچی خورده را برخلاف جهت هم به دو طرف خوابانده و دوخت بزنید .

ب ) در این روش که به یقه هفت پاکتی معروف است دو طرف یقه را تا زده روی هم قرار دهید ( برای راحتی دوخت چهار لایه کشبافت را با سوزن خیاطی روی هم فیکس کنید می توانید به جای فیکس دوخت ساده بزنید)

ج) به اندازه ی یقه ی جلو ، سجاف قیچی زده و بدوزید پس از دوخت دو لایه را چرت زده و برگردانید.

د) برای وصل یقه ، کشبافت آماده شده را روی قسمتی که قبلا اندازه ی ۳ سانتیمتر دوخته اید قرار داده و به آرامی دوخت را شروع کنید به چرت وسط که رسیدید دوخت را متوقف کرده در حالی که سوزن روی کار فرو رفته است پایه چرخ را بالا دهید تا کار آزاد شده و طرف دوم کشبافت را روی پارچه فیکس کنید تا از کجی یقه جلوگیری شود ، حالا برای انجام ادامه ی دوخت پایه چرخ را پایین بگذارید .

نکته : در سری دوزی بعضی از چرخکاران یقه هفت را نیز با چرخ سردوز وصل می کنند اگر این کار به دقت انجام نشود با کجی یقه مواجه خواهید شد . برای جلوگیری ازین مشکل اولا وسط قسمت پشت و جلوی تیشرت با چرت مشخص شود . ثانیا برای اینکه دوختی تمیز و یکدست داشته باشید یقه را به سه قسمت تقسیم نموده و دوخت بزنید.