,

آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

ما در این مطلب آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه را منتشر کردیم ، این آموزش ساده و کاربردی برای دوخت لباس های بهاری یا لباس تابستانی ، شما میتوانید با لباس های قدیمی لباس جدید بسازید ،تبدیل لباس قدیمی به لباس جدید و خلاقیت با لباس های دور ریختنی از هنرهایی است که برخی بانوان به آن علاقه ی زیادی دارند ، این روش ها میتواند دارای مزایایی همچون صرفه ی اقتصادی ، کمک به کاهش زباله های نساجی و … می باشد .

این پست به شما خواهد آموخت چگونه از یک تیشرت قدیمی با دو متر پارچه چگونه در کمترین زمان یک لباس تابستانی زنانه شیک و زیبا بسازید .

آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

وسایل مورد نیاز برای دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

  1. اطو
  2. نخ کشسان
  3. ۲ متر پارچه
  4. یک تیشرت فیت تنتان
  5. قیچی
  6. صابون خیاطی
  7. متر
  8. نخ و سوزن ته گرد
  9. چرخ خیاطی

مراحل دوخت پیراهن بهاره با لباس های دور ریختنی

۱- نخستین قدم اینست که تیشرت خود را بپوشید و دقیقا دور کمر خود را روی لباس مشخص کنید و آنرا علامت بزنید ، با استفاده از خط کش و گچ یک خط مستقیم اطراف تیشرت بکشید و آنرا برش بدهید .

۲- با استفاده از قسمت پایین تیشرت که در مرحله ی قبل جدا شد ، یک نوار چند سانتی برش بزنید . سپس وسط این نوار را تعیین کنید و با نخ کشسان که آنرا در ماکو گذاشته اید ، روی این خط را بدوزید . همانطور که در تصویر میبینید نوار جمع میشود و شکل زیبایی به خود خواهد گرفت .

۳- در این مرحله نوار آماده شده را به لباس خود درست جلوی لباس از یقه تا پایین دامن بدوزید و روی آنرا اطو بزنید .

برش دامن عروسکی

۴- این مرحله برش دامن است ، برای اندازه گیری عرض دامن باید ، بزرگترین بخش پشت خود را اندازه بگیرید، آن را ۱.۵ برابر کنید، سپس آن را بر ۲ تقسیم کنید. طول دامن دست خود شماست ، میتوانید آنرا کوچکتر یا بزرگتر انتخاب کنید ، ولی هرچه که انتخا کردید میزان دوخت را در آن براورد کنید معمولا +۲ می کنند ، شما باید دو مستطیل را با استفاده از این اندازه گیری ها برش بزنید .

(به عنوان مثال: وسیع ترین بخش پشت کمر من ۳۹ است. ضرب در ۱.۵ شده = ۵۸.۵ ، سپس تقسیم بر ۲ شده  ۲۹.۲۵  ؛ من می خواهم طول دامن من حدود ۲۵ “(من قصد دارم دامن لباسم کوتاه باشد !)، بنابراین ۲۵ را باضافه ۲ میکنیم ۲۷ بدست می اید . بنابراین، من دو مستطیل  ۲۹.۲۵ * ۲۵ را برش دادم.

شما این دو مستطیل را با هم به سمت راست روبرو کنید و دو طرف طول را بدوزید (۲۵ طرف). پس از ساخت شاکله ی اصلی دامن ، قسمت بالا تنه دامن را با نخ کشسان بدوزید تا جمع شود و انرازه ی دور کمرتان شود.

تکمیل کردن پیراهن دخترانه ( لباس بهاری و تابستانی دخترانه )

قسمت بالاتنه را داخل دامن قرار دهید و درز های جانبی را بهم وصل کنید ، دقت داشته باشید که برای هماهنگ کردن دور کمر بالاتنه و دامن ، بالا تنه را نکشید بلکه دامن را کمی بکشید یا جمع کنید .

تا اینجا لباس شما تقریبا کامل است ، برای تزئین و زیبایی لباس یک نوار بلند و عریض باید بدوزید .

۵- عرض نوار را ۲۰ سانت و طول آن را به انتخاب خود خیلی بلند یا متوسط در نظر بگیرید ، آنرا برش بزنید و اطراف آنرا بدوزید تا یک لوله ی دراز بوجود آید ، سپس آرن به راست برگردانید .

نقطه ی وسط نوار را پیدا کنید آنرا به وسط پشت لباس وصل کنید ، همچنین میتوانید آنرا در دوطرف کمر وصل کنید . اکنون لباس دخترانه ی عروسکی شما کامل شده از پوشیدن آن لذت ببرید .

معرفی منبع و مطالب مرتبط :

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس راحتی زنانه ، لباس ورزشی مردانه ، تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه ، تاپ شلوارک مردانه ، لباس خواب مردانه ، انواع لباس تابستانی مردانه و زنانه و دیگر پوشاک مردانه و زنانه می باشد که در مشهد فعالیت میکند ، این مجموعه در سایت اندیشه آموزش دوخت لباس های جدید با استفاده از لباس های قدیمی و دور ریختنی را قرار داده که میتوانید به این آموزش ها براحتی دسترسی داشته باشید .

مطالب مرتبط با آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه:

آموزش دوخت ساک دستی

– خلاقیت با لباس های دور ریختنی

۲-آموزش دوخت دمپایی روفرشی با لباس قدیمی

۳-آموزش دوخت پیراهن دخترانه با پیراهن قدیمی 

۴-آموزش تبدیل تیشرت قدیمی به شال فانتزی

۵-تبدیل بلوز مردانه به پیراهن زنانه آستین پفی 

۶-تبدیل تیشرت کهنه به تیشرت جدید و زیبا

۷-تبدیل تیشرت ساده به تیشرت پشت باز