الگوی دامن کلوش
,

آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش

آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش

آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش : تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک مردانه و زنانه در آموزش های ساده و کاربردی در نظر دارد تا ساده ترین و کارآمد ترین روش های تهیه ی لباس را معرفی کند ، همچنین یکی از بهترین روش هایی که در پیش گرفته نحوه ی تبدیل لباس های قدیمی به لباس جدید است ، که میتواند سبب شود هم از لباس های قدیمی استفاده کنید و هم مهارت های لازم را در زمینه ی خیاطی کسب کنید .

در این مطلب قصد دارم تا شما را با چند ترفند ساده برای تهیه ی یک دامن تمام کلوش یا نیم کلوش آشنا کنم ، آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش برای دوخت دامن یا پیراهن برای دختر کوچک شما ، دوخت دامن با کلی تزئینات برای مهمانی ها ، دوخت دامن برای عروسک و … کاربرد دارد .

بنابراین برای تهیه ی الگوی این دامن ها کافیست تا کمی با نحوه ی کشیدن دایره فراتر از کاغذ آشنا شوید ، سپس ما الگو های پیشنهادی را ارائه میدهیم .

چگونگی رسم یک دایره روی پارچه

برای رسم دایره روی پارچه ابتدا پارچه را چهار تا کنید ، سپس اندازه ی دور کمر خود و قد دامن را اندازه بگیرید .

  1. قد دامن و دور کمر را اندازه‌گیری نمایید.
  2. قد دامن را در چند نقطه نسبت به گوشه اندازه‌گیری نموده و پس از صاف کردن پارچه هلال را مطابق با شکل زیر رسم و قیچی نمایید.
  3. اندازه دور کمر را تقسیم بر چهار بعلاوه ۲ سانتی‌متر نموده سپس دولای بسته را روی دولای باز قرار داده هلای آن را مطالبق شکل رسم و قیچی نمایید.
  4. جای زیپ را در محل تعیین شره در شکل پیش‌بینی نمایید.

آموزش بسیار ساده ی دوخت دامن کلوش

چهار مدل دامن کلوشالگوی دامن کلوش

اکنون که نحوه ی رسم یک دایره روی پارچه را آموختیتد ، لازم است تا سراغ مراحل بعد برویم ، اکنون خلاقیت و سلیقه ی شما را میطلبد که چگونه دامنی بروزید ، میخواهید یک دامن تمام کلوش باشد یا نیم کلوش ؟

به زبان ساده تر میگویم

میخواهید دامن یک دایره ی کامل باشد : در این صورت چین ها زیاد است

دامن یک از یک نیم دایره یا ۱۸۰ درجه  تشکیل شود ؟ در این صورت میزان چین ها کمی کمتر است .

اگر میخواهید باز هم میزان کمتری چین داشته باشید از زاویه ی کمتری استفاده کنید ، برای مثال شما با یک برش ۳۶۰ درجه یا دایره ی کامل میتوانید ۴ دامن کلوش تقریبا بدون چین تهیه کنید .

همانطور که در تصویر میبینید ، چهار نمونه از دامن های کلوش با زوایای ،۳۶۰ درجه ، ۲۷۰ درجه ، ۱۸۰ درجه و ۱۳۵ درجه را مشاهده می کنید .

آموزش های ساده دیگر را دنبال کنید